Menu
Alışveriş Sepetim

Journal Blog RSS Yayını

22 Ara Ateş Ölçer Cihazlar Hakkında Merak Ettikleriniz ve Kullanım Yöntemleri
admin 155 1556
Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs hastalığı (COVID-19) hastalığının belirtileri arasında yer alan ateş, son dönemlerde ateş ölçerlerin değerini daha da arttırdı diyebiliriz. Önceden yeni bebek sahibi olan ebeveynlerin daha çok kullandığı ve sahip olduğu ateş ölçerler artık hemen hemen herkesin ..
22 Ara Alından ateş ölçen derece nasıl kullanılır?
admin 4 32954
Teknolojinin ilerlemesi ile alından kızılötesi ile temassız ateş ölçen derecelerin son zamanlarda kullanımı artmıştır. Eski civalı ateş ölçerlerin yerini alan bu elektronik cihazların kullanım şekli de oldukça basittir.Bilindiği gibi cıvanın zararlı etkileri göz önünde bulundurulmuş ve civanın beden..
21 Ara Yetişkinlerde kaç derece ateş tehlikelidir?
admin 1 1116
Ateş vücut dokuları, özellikle karaciğer ve kaslarımız tarafından açığa çıkarılan ısı ile vücut tarafından ortama kaybedilen ısının bir dengesidir.Hastalık halinde  beyindeki termostat vücut ateşini yükseltmek üzere devreye girer. Ateş çocuklarda olduğu kadar yetişkinlerde de tehlikeli sonuçlar doğu..
21 Ara Bebek ve çocuklarda yüksek ateş nasıl düşürülür?
admin 0 969
Yüksek ateş sık kullanılan ölçüm yöntemleri değerlendirildiğinde 38 derece üstünde ölçülen vücut ısısı olarak tanımlanabilir. En sık nedeni vücuda giren çeşitli mikropları etkisiz hale getirebilmek için bağışıklık sisteminin vermiş olduğu tepki sonucu vücut ısısının yükselmesidir. Aslında ateşin yük..
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)